RECENZE: Brenda Shoshanna – ZEN MIRACLES: Finding peace in an insane world

V případě, že se třeba trochu zajímáte o zenový buddhismus, a nebo třeba ani nezajímáte, ale rádi byste brali život více s nadhledem, tak tohle je skvělá kniha, jak s tím začít a získat jinou perspektivu… Zdaleka to není moje první kniha o zenu, ale je moc dobrá, rozhodně ji doporučuji.

Její devizou (pro někoho to může ale být naopak i slabost) je to, že ji napsala americká psychoterapeutka, která se ovšem tomuto tématu dlouhodobě věnuje, paní Brenda Shoshanna, a je tedy taková civilní, krásně čtivá i pro západní čtenáře. Dalo by se říct, že by to mohl být takový zen pro začátečníky :-) Četla jsem od ní už dvě jiné knihy, a kniha Zen a umění lásky je natolik nádherná a tak ji miluju, že si tu někdy zaslouží vlastní prostor…

Zenový buddhismus mi změnil život, zachránil život, a jakkoli nijak netoužím stát se mnichem (no, možná někdy? :-)), tak mě jeho principy nesmírně obohacují, inspirují a pomáhají mi žít vyrovnaný život plný radosti a lásky. Takže proč si něco takového čas od času nepřipomínat, no ne?

Pokud byste o koupi této knihy uvažovali, tak pouze doporučuji zkusit jiné vydání, než je na obrázku, neboť bylo příšerně vysázeno – plné sazečských chyb. Nebo to byl jen způsob jak pocvičit zen? :-))

S láskou

s

Zen_miracles.jpg

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s