Vztahy-nevztahy

Od té doby, co tyhle věci intenzivněji vnímám, identifikoval jsem ve svém okolí několik vztahů mezi dvěma osobami opačného pohlaví vymykajících se z běžných vzorců. Napadlo mě je zde stručně popsat (a možná budou časem následovat další, když se objeví nebo když si na ně vzpomenu). I když o všech píšu ze stylistických důvodů v přítomném čase, některé jsou už ve skutečnosti minulostí:

Vztah J:
On po složitém a vlekoucím se rozchodu s přítelkyní, s níž byl přes dva roky, který dost těžce nesl; ona „ani není jeho typ“ a je zadaná. Výsledek: „vztah“ pouze na sex. On tvrdí, že mu to tak absolutně vyhovuje (což mu nevěřím), ona tvrdí, že se svým regulérním partnerem chce být a jednou s ním mít děti (což jí věřím).

Vztah K:
On uzavřený tak trochu podivín, několik let usilovně hledající vztah; ona uzavřená a pro mě neproniknutelná. Výsledek: vztah „ať si dělá co chce a mě nechá dělat co chcu já“. Jednou se jim stalo, že se jí 14 dní neozval, protože si na ni nevzpomněl (jí to teda vadilo – ale neozvala se taky). Sexuálně spolu neobcují.

Vztah L:
Oba kultivovaní, vzdělaní; výsledek: vztah, ve kterém se k sobě chovají (aspoň navenek) tak decentně, že by člověka vůbec nezaskočilo, kdyby si vykali. Ani po X letech společného bydlení a dvou letech manželství spolu netráví Vánoce a i jinak jsou často rozděleni, on pracuje v jiném městě a ne každý den jezdí domů přespat, ona často jezdí na několik dní ke svým rodičům, bydlícím na druhé straně republiky.

Vztah M:
Ona dlouhodobě zadaná, on o vztah zjevně nestojící. Výsledek: „vztah“ na paření – jsou schopni spolu po klubech, barech a hospodách strávit celé noci, občas i následující dny. Alkoholem nešetří, intimnostem se vyhýbají (i když jedna strana by zřejmě chtěla). Oba se v aktuální konstelaci chovají značně destruktivně, resp. sebedestruktivně.

Ačkoliv jsem přesvědčen, že pro jejich účastníky nemůže být a není žádný z těchto vztahů uspokojivý a naplňující, cílem tohoto textu není je jakkoliv soudit nebo kritizovat, nýbrž uvědomit si, že konstelace a druhy vztahů mezi mužem a ženou jsou skutečně různorodé – a taky využít této příležitosti k tomu, abych znovu poděkoval Soni za to, že my dva vztah úžasný a naplňující máme!;-)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s