Pokud jde o to, že není hezká…

Na stránkách idnes, v sekci Revue je krátký videorozhovor s Janem Saudkem o tom, jaké je to mít dceru po osmdesátce. Videa na internetu nesleduju, ale v tomto případě jsem si ho musela pustit, abych se přesvědčila, že pan Saudek skutečně říká to, co se píše v článku. Někdy zhruba na 20. vteřině říká něco v tomto duchu: „Je trochu moc žravá, ale je v pořádku… a pokud jde o to, že není hezká, tak je možnost v dospělosti udělat nějakou plastickou operaci.“ Holčička, která je ve videu i v článku vidět, má zhruba něco přes rok a vypadá úplně normálně.

A jakou zprávu jí tatínek poslal přes média? Že není dost dobrá… Moc jí a špatně vypadá, bude potřeba ji vylepšit! Dokonce chirurgicky. Pak ji teprve můžeme mít rádi. A pokud to holčička poslouchá, tak se podle toho nejspíš zařídí… možná dokonce ztloustne, aby tatínkově prorocké předpovědi vyhověla. Přála bych jí, aby ho dokázala poslat do pr…, aby dokázala pochopit, že i když si tatínek myslí, že není dost dobrá, tak že se tatínek mýlí… aby mu odpustila a hlavně, aby mu nevěřila! Protože my všichni jsme naprosto v pořádku. Nepotřebujeme vylepšovat plastickými operacemi, nepotřebujeme takovéto dobré rady nad kolíbkou. Potřebujeme, aby nás druzí nesoudili, aby nás přijímali takové, jací jsme, aby nás respektovali a aby nás brali jako rovné. Možná, že je tohle spíš další příspěvek do Radimovy utopické série… ale já, já se o to budu aspoň pokoušet…

Edit: Pokud je to manipulace a pan Saudek to tak nemyslel, nebo je to jakože vtip, tak se mu omlouvám. Ale ani jako vtip to není nic moc.

 

S láskou

s

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s