Z deníčku insomniaka…

Už týden nespím. No, dobře, to je trochu přehnané tvrzení. Samozřejmě, že spím. Průměrně asi tak 4 hodiny denně. Někdy šest, někdy tři. Nemůžu přijít na to, čím to je. Nicméně není to nějaký velký šok. Moje nespací historie je bohatá a bývalo i hůř. A určitě bude i líp, přestože ať se snažím dělat cokoli, usnout mi nejde. Nejspíš proto, že aby člověk usnul, neměl by se o nic snažit… jenže zkuste to, když je 1:38, za čtyři hodiny vstáváte, a spánek pořád nikde.

Narazila jsem na psychologii.cz na jeden hodně starý návod od Dr. Honzáka, dnes v noci ho vyzkouším, moc se mi líbí. Uznejte sami…

Za zavřenými víčky si začněte představovat pobyt na letní louce prozářené sluncem, louce, která je příjemná, hmyzuprostá a bezstarostná, s bublajícím potůčkem.

Až se vám na louce přestane líbit, zvedněte se (v duchu, pochopitelně) a vydejte se na cestu. Ta vás zavede do lesa, kde krásně voní maliny, houby a pryskyřice. Cesta začíná pomalu stoupat a vy po ní jdete vzhůru.

Pak les končí a dostáváte se na otevřenou planinu. Za chvíli cesta začíná zase stoupat, stoupání už je ale strmější, také počasí se kazí, slunce zachází za mraky, začíná foukat studený vítr a plískanice je docela drsná, ale vy jdete neochvějně dál a výš.

Dojdete až na vrchol, zde se obloha opět rozjasní a v příjemném háječku narazíte na paseku. Na ní stojí kaplička, ke které dojdete a okénkem do ní nahlédnete. S tímto zážitkem se vracíte po stejné cestě zpět na louku.

To, co uvidíme v kapličce, bývá při prvním výletě po dosažení tohoto postupného cíle většinou různě velký nepořádek. A podle autorů této metody, je to obraz naší duše a tím i výzva, abychom si v ní uklidili. Alespoň tak mě to naučili mágové.

Zdroj: https://psychologie.cz/co-delat-kdyz-nemuzete-usnout/

 

S láskou

s

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s