Spokojený pár

Byli jsme na návštěvě u jedněch známých – je to spokojený pár s malým mimčem, který patří z mého okolí z těch příběhů, o kterých jsem zde už psal, mezi ty pozitivní případy. Přesto nás tentokrát udeřilo do očí něco na tom, jak se ona chová k němu – tedy partnerka k partnerovi. Jak často mu přikazovala, co má udělat; chápu, že bylo vhodné aby chodil otevírat dalším příchozím, chápu že bylo vhodné aby se staral o občerstvení pro hosty (když už to pojali jako jakýsi raut), ale když mu, sedícímu zrovna u nás a vyprávějícímu nám nějaké své zážitky, přišla říct, že „by se bylo vhodné věnovat také ostatním hostům“, začalo to se mnou šít. Notabene když my tři jsme tam byli jediní hosté z jeho strany – kdežto všichni „ostatní hosté“ byli ze strany její.

Když přišla řeč na naše tančení, prohlásila něco ve smyslu: „Taky bych si chtěla někdy zatančit – ale to by s tebou nešlo. Tobě by se nožičky zamotaly hned při prvních krocích…“. Podobnou poznámku pak měla ohledně návštěvy bazénu, ohledně lyžování a tuším ještě ohledně jednoho dalšího sportu. Všechny byly řečeny s nadsázkou a s úsměvem, ale obávám se, že to na jejich obsahu mnoho nemění. A hlavně – nebyly vyváženy žádnými poznámkami pozitivními. On sice vypadal naprosto spokojeně a vyrovnaně, takže se nezdá, že by mu to vadilo – ale pokud to takhle půjde ještě pár let, tak se dost možná jednoho krásného rána probudí a uvědomí si, že tohle vlastně nemá zapotřebí… A například já bych se mu nedivil.

Takže milé ženy (ale platí to jistě i pro muže): pokud si svého partnera vážíte, dejte mu to občas najevo. A pokud si ho nevážíte – nebuďte s ním!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s