Projev Meryl Streepové na Golden Globes

Možná jste to už zaznamenali – Meryl Streepová měla na ceremoniálu Golden Globes projev – sama v něm říká, že na něj dostala tři vteřiny, no trval pět minut a rozhodně stojí za zhlédnutí. Kritizuje v něm mj. Donalda Trumpa, aniž by jedinkrát zmínila jeho jméno a dělá to takovým způsobem, že atmosféra v sále je viditelně pohnutá (i když i z toho záznamu je vidět, že to zdaleka nedotýká všech…).

V našich médiích jsem zatím na to moc narážek nezaznamenala. Snad jen v tomto komentáři v kulturní rubrice na idnes.cz, kde celé vystoupení paní Spáčilová dehonestovala slovy „Nastupující americký prezident ovšem přes média vzkázal, že ceremoniál nesledoval a že ho kritika od „liberálních lidí od filmu“ v čele s nositelkou čestné ceny Meryl Streepovou, stoupenkyní Hillary Clintonové, vůbec nepřekvapuje. Vlastně už nikoho. Je to podobný folklór jako tuzemské umělecké tažení pro Miloši Zemanovi.

Tak nevím – jednak bych řekla, že projev Meryl Streepové je úplně jiná liga než „tuzemské umělecké tažení“ a jednak bych neřekla, že to nikoho nezajímá a nepřekvapuje. Například mě to rozhodně zajímá. A asi i ten více než milion lidí, co to už za ty tři dny viděli…

 

S láskou

s

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s