Nesdělitelnost

Může mladík, sedící v panelákovém bytě, neustále připojený a online komunikující s desíti lidmi najednou a sledující jeden klip za druhým, rozumět člověku trávícímu podzim svého života na zahrádce, vycházkami po lese a čtením starých, tlustých papírových knih?

Může dělník, pracující ve dvanáctihodinových směnách ve fyzicky náročném provozu, který se po příchodu domů zmůže maximálně na ulehnutí k televizi, rozumět zaměstnanci korporace, který celou pracovní dobu stráví nad Excelem a po práci si jde do fitka zaběhat a zajezdit na kole?

Může miliardář, který neustále činí komplikovaná rozhodnutí do čeho investovat a vede drsná obchodní jednání, rozumět nezaměstnanému černochovi z Alabamy, který neustále musí rozhodovat, na čem ušetří aby měl na příští nájem?

Může student, žijící otevřený, intenzivní a rychlý život, kde nic není jisté a zítřek může přinést cokoliv, rozumět důchodci, který už si dávno zvykl na jistotu, předvídatelnost a řád?

Může člověk neznající ani slovo cizí řeči, pro kterého je výlet do Vídně stresujícím zážitkem, neboť nebude rozumět ani nápisu na ulici a cokoliv se stane, bude bezradný a neschopný se o sebe postarat, rozumět světoobčanovi létajícímu po polovině planety, žijícímu rok tu a rok onde, který už přemýšlí v angličtině?

Může dvacátník, kterého vychovali jako v bavlnce a odstínili ho od všech potenciálních těžkostí života, který ještě neměl šanci pochopit význam slova zodpovědnost, rozumět stejně starému člověku, který si už prošel nejednou peripetií a dostalo se mu těžkých životních lekcí?

Může muž, štvaný touhou něco dokázat, něco znamenat a něco tady po sobě zanechat, rozumět ženě, žijící v cyklickém čase a v souladu s věčným koloběhem života?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s