BřeZen: Úhel pohledu

Poslední dobou jsem velký pozorovatel života a jeho paradoxů a ironií… případně synchronicit a náhod. Na všechno se dá dívat různě. Sklenice je buď poloprázdná nebo poloplná. Těžko soudit. Záleží, co je ve sklenici :-)

A co třeba taková překážka v životě? Řekněme, že něco chceme – například domluvit si s někým schůzku. Zavoláme, zkusíme nějaký termín a nejde to, nemá čas. Zkusíme druhý termín a nejde to, jsou prázdniny. Zkusíme třetí termín, je volno, ale náš šéf nám do toho naorganizuje něco jiného. Jak se na to dívat? Má nás to naučit, že člověk musí občas překonat překážky, když chce něco získat? Nebo nás to naopak má naučit, že není dobré tlačit na pilu a že někdy nám to není přáno?

A tak je to se vším. Možná máte nějakou nepříjemnou kolegyni. Je to kráva? Nebo vám ukazuje vaše slabá místa? Možná jste uvízli v zácpě. Je to brzda? Nebo vám to dalo cenný čas na rozmyšlenou před náročným hovorem v místě cíle? Možná máte nepřítele. Má vás naučit, jak rozpoznat, čemu se v životě vyhnout? Nebo je to zajímavý člověk, který vás ve skutečnosti může obohatit, pokud se přestanete litovat? Možná jste se rozešli s partnerem. Je to zrádce? Nebo váš život nesmírně obohatil?

Žádný úhel není ten správný a pravý. Ne každého jsme taky v tu chvíli schopni. Většinou chvilku trvá, než se nad některé věci dokážeme povznést a vidět je novýma očima. Podle mě to taky většinou značí, že jsme se s tím již vypořádali… a v takovou chvíli některé překážky přestávají být překážkami, ale jsou už jen drobnými nepříjemnostmi. Nepřátelé mizí a stávají se z nich lidé jako my, s vlastními starostmi. A zácpa na silnici se stává prostě jen zácpou na silnici.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s