O úklidu a cizích věcech

Tři střípky ze života, více či méně vzdálené:

  • babička, která nám vždy o dovolené chodila zalévat kytky, přitom trochu vyžehlila (to bylo oboje žádoucí) a sem tam něco vyhodila (to žádoucí nebylo)
  • manželka, která v rámci nutkání uklízet, organizuje manželovi jeho negativy
  • přítelkyně, která při stěhování přiměje partnera, aby vyhodil trička, která již nenosí, přestože on je vyhodit nechce, a bez jeho vědomí k těm vyhazovaným věcem ještě nějaké další jeho věci přidá (a on z nich jednu potají zachrání zpět).

Včera jsme byli na představení CAVEMANA, kde je jedna pasáž o tom, jak vlastně muži ve svých domovech nevládnou a jsou rádi, když dostanou vyčleněnou aspoň garáž. Bylo to ohromně vtipné, až na to, že jsem to nejprve nechápala. A žena má kterou místnost? Radim mi vysvětlil, že je to myšleno tak, že většinu domova má pod kontrolou žena – ona rozhoduje, kde co bude, a někdy i navzdory všem to také vždy uklidí na jí vybraná místa (čemuž výše zmíněný manžel byl schopen vzdorovat pouhým „A próóóč?“). Aha, tak jo. OK. I u nás to tak je. I když zase ne tak docela. Nemám žádnou svoji místnost, ani Radim ne. Je ale pravda, že o rozmístění většiny věcí jsem rozhodla já, a to tím spíš, že tu Radim se mnou nežije od počátku. A chápu i ty ženy z příkladů výše – například Radim má mnoho svých věcí v místnosti, kterou označujeme jako pracovna, ačkoli se v ní nepracuje :-) A většinu těch věcí tam má ve stavu, který ve mě vyvolává nutkání nějak jej zorganizovat… Občas tomu podlehnu a různé neuspořádané kupičky sloučím do jedné, ale dělám to jen málokdy (aspoň si to myslím :-)). Většinou tehdy, když tam potřebuju přidat něco svého, a není místo, nebo když se tam nedá projít.

Ale že bych mu něco vyhazovala? Nebo ho nutila to vyhodit proti jeho vůli? Ještě si dovedu představit, že bych mu vyhození navrhla, ale pokud by odmítl, tím by taková debata skončila. Jsou to jeho věci. Na celé té vtipné scénce z CAVEMANA mě zaráží jedna věc – jistě, není v pořádku, když tohle ženy mužům dělají. Ale proč si to sakra ti muži nechávají líbit?

s

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s