Jedna politická

Blíží se nám volby. Sice pomalu, ale jistě. A tedy vyvstává otázka, koho volit. Ještě včera bych řekla, že je problém si vybrat. Dneska už mám pocit, že je to lepší, takže se o to podělím.

Východiska:

 1. Nemám žádné iluze o čistotě jednotlivých politiků – nemíním to nijak osobně, ale zkrátka všichni mě v určitých oblastech zklamali. To ale není důvod nevolit, pouze je potřeba se na to nedívat moc idealisticky, ale více pragmaticky.
 2. Je pro mě důležitý tento diskurz: demokracie – liberalismus – západ – Evropská unie.
 3. Jsou pro mě důležité aspoň známky jakýchsi humanistických hodnot.
 4. Nemám ráda divadelníky a hulváty.
 5. Nabídka představuje tyto strany: ANO, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09, ODS, KSČM.

Nyní aplikujeme vylučovací metodu. Jako první vypadávají KSČM a ODS (ODS vnímám jako stranu, která chce z EU pryč). TOP 09 je pro mě nepřijatelná kvůli předsedovi. ANO kvůli totalitářskému přídechu. Zbývá KDU-ČSL a ČSSD. Pokud by šla KDU do koalice se starosty, volit je nebudu, jelikož se obávám, že se tam nedostanou. Pokud by KDU kandidovala sama, leží volba mezi nimi a ČSSD. A zde bych řekla, že žádná volba není lepší nebo horší, takže není třeba se moc dál nějak dramaticky rozhodovat.

s

EDIT: Tak prý koalice lidovců se starosty je již hotová věc. Ok, upravuju ještě své předchozí prohlášení v tom smyslu, že jsem ochotná je volit, pokud jejich preference budou zavdávat aspoň jakousi nejistou jistotu, že můj hlas nepropadne.

Reklamy

3 komentáře: „Jedna politická

   1. Radim

    Průzkumy preferencí z května – prvního měsíce, kdy se koalice v průzkumech nabízela jako možná strana k volení – vyšly na necelých 8 %. Já ovšem sdílím postoj Bělobrádka, že z toho zatím není nutno dělat žádné závěry ;-)

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s