Sedm věcí XXIV. aneb vděčnost z cest

Uplynulý týden jsme s Radimem strávili výletováním po Srbsku a hlavně po Rumunsku. Zkusím tu taky zachytit pár střípků, za které jsem vděčná.

  1. Pánovi z Temešváru za to, že to nakonec ubrzdil a nevrazil do nás. I díky tomu lze naši automobilovou zkušenost z cest na východ označit za bezproblémovou, ačkoli některé dopravní situace zejména z Bukurešti byly přinejmenším veselé (ale nikdy ne nebezpečné!) :-) Holt, Balkán! A díky i Bertičce (to je moje Octavia), jak nás všude krásně zavezla! Doufám, že si ty dvě stoupačky nad 2.200 metrů nad mořem užila i ona :-)
  2. Pánovi z penzionu Pandora v podhůří Karpat děkuji za krásný kulinářský zážitek – osobně nám připravil úžasnou snídani, na krásný porcelán a s vynikajícími domácími povidly (penzion se nacházel uprostřed malého jablečného sadu) a tím významně přispěl do našeho poznávání východu žaludkem – stejně jako šašlik v restauraci Poslední šance v Bělehradě nebo čevapčiči v srbské restauraci v Temešváru. Radim při takových cestách experimentálně testuje piva, ale na závěry se musíte zeptat jeho. Mně snad jen přišlo, že to nebylo tak hrozné, jak předpovídal :-) Takže to lze shrnout, že silnice i pivo jsou na východě dobré :-)
  3. Děkuji také za příjemné přijetí v českém Banátu – je to velice specifický zážitek, slyšet tak daleko od domova češtinu a platit v Rumunsku za ubytování v českých korunách.
  4. Děkuji za to, že se nesplnilo nic z toho, před čím mě spousta lidí před odjezdem varovala – nikdo nás neokradl, nic se nám neporouchalo, žádní žebráci nás neohrožovali. Naopak, cítila jsem se tam celou dobu naprosto bezpečně. Nejlépe mi bylo v Bělehradu, kde nebyli skoro žádní turisti a město dýchalo autentickým srbským životem. Pokud můžete, jeďte tam (nebo do Bukurešti, kde to bylo podobné), než to skončí. Je to naprosto jiný zážitek než třeba v Praze.
  5. Děkuji Radimovi, mj. za to, jak zvládal moje pokusy měnit program – některým vyšel vstříc, některé rozumně korigoval :-) A taky díky za to, že odřídil ty transhorské cesty – připravil mi tím spektakulární vyhlídky srovnatelné například s trolí stezkou v Norsku!
  6. A musím přidat i díky mému telefonu, že ustál jednu takovou malou přílivovou mořskou vlnu! Jen na nás chvilku bručel při nabíjení, a pak už dobrý. Jinak bychom přišli o strašnou spoustu krásných fotek!
  7. Díky za tu možnost takový výlet podniknout! A sem zahrnuji díky za to, že na to máme podmínky, peníze, lidi kolem sebe… je toho tolik, co všechno se podílelo na tom, že jsme ve výsledku mohli takto s Radimem někam vyrazit! Díky, Vesmíre!

S láskou

s

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s