Sedm věcí XX. a XXI.

Mám dva týdny výpadek, takže to bude tentokrát za dvonásobnou dávku dní a dvojnásobná vděčnost. Předminulý čtvrtek jsme vyrazili s Radimem na západ, minulý čtvrtek jsme byli… kde jsme to byli?… jo, aha, v Anglii… takže sem budu směřovat svoje postřehy a díky.

 1. Díky Lucince za to, že nás do Anglie pozvala.
 2. Díky Radimovi za to, že nápad jet autem do Anglie šmahem nezavrhl a místo toho naplánovat úžasný roadtrip nejen do Anglie, ale i do historie, sociologie, politiky, gastronomie, atp.
 3. Díky mému zaměstnavateli za možnost vyrazit takto do daleka služebním autem.
 4. Díky Evropské unii za možnost vyrazit takto do daleka (v podstatě jen s dvěma pasy a platebními kartami) a hlavně za možnost vidět, jak to na tom západě skutečně vypadá. Máme co dohánět.
 5. Díky za mobilní telefony a levnější roaming – občas se to hodilo.
 6. Díky všem ubytovatelům z AirBNB – některé jsme viděli osobně a byli všichni moc příjemní, stejně jako jejich volné příbytky.
 7. Lucince s Jakubem děkuji za moc příjemný pobyt a za to, jak o nás úžasně pečovali! Měli jsme se tam jako v bavlnce :-)
 8. Díky za super počasí. Neměli jsme vedro, a přestože trochu pršelo, tak to bylo na správných místech (Anglie), případně někde, kde už to moc nevadilo.
 9. Díky za dálnice. S nimi byl ten přesun doslova pohodový, přestože se na desítkách úseků opravovaly.
 10. Díky za možnost strávit s Radimem tolik času. Řekla bych, že s tím nemáme problém. Občas se samozřejmě nějaké nervózní chvilky našly, ale jestli byly za celou dobu tak tři, tak to bylo moc, a většinou byly vyvolány okolnostmi typu „nevím, kam mám jet“, a tak podobně.
 11. Díky za možnost ochutnávat místní speciality – ať už jde o pivo, chleba, hranolky, čokoládu, čaj nebo podobné věci. Tím je pro mě to poznávání cizích krajů jaksi plnější – nejen, že obdivuju, jak tam mají krásně, ale k tomu ještě můžu ochutnat, co tam jedí – a nemyslím tím žádné laskominy nebo extrabuřty, prostě jen takovou tu klasiku jako bageta, vafle, fries… super zážitek :-)
 12. Díky za možnost vidět všechna ta zajímavá místa – a nejen ta turisticky profláknutá, ale i ta smutná, těžká – válečná pole a jejich připomínky, zákopy a muzea. Těžko to nesu, ale cítím, že je to potřeba – člověk si aspoň víc (i když bolestně) uvědomuje, co je skutečně důležité…
 13. Díky za to, že mám domov, kam se můžu vrátit.
 14. Díky za to, že jsme na to dva.

S láskou

s

2017-08-01 10.39.40 (1).jpg
Památník padlým Kanaďanům kousek od Arrasu.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s