Návod na nespokojený život

Už poněkud bulvární titulek naznačuje, že se s vámi dnes chci podělit o postup, jak spolehlivě dosáhnout ve svém životě permanentní nespokojenosti. Samozřejmě nejsem žádný guru a netvrdím, že se jedná o jedinou správnou metodu – návodů na nespokojený život existuje celá řada a jistě k němu lze dospět různými cestami. Já bych vám ale rád předložil metodu, která je podle mého názoru spolehlivá a zároveň poměrně jednoduchá. Skládá se vlastně jen ze dvou kroků:

  1. Důsledně se řiďte známým a moudrým pravidlem „Nejdřív povinnosti, potom zábava!“ Neboli dělejte vždy nejdřív to, co „musíte“ a to co „byste měli“, případně to, co po vás chtějí ostatní; a až ve zbylém čase to, co chcete a co vás baví. Ideální samozřejmě je, když vám tento přístup rodiče vštípí už v dětství, ale pokud to zanedbali, nezoufejte, dá se to dohnat i v pozdějším věku!
  2. Zaplňte svůj život větším množstvím aktivit, než na které máte čas. To možná zní na první pohled trošku zvláštně, ale je to ve skutečnosti velmi jednoduché – většina lidí, kteří si nelibují v nudě, k tomu má přirozenou tendenci. Dost také pomáhá neodmítat nejrůznější požadavky lidí kolem sebe (ideální je, když prostě „ne“ říkat neumíte).

A to je vše – nespokojenost se pak už dostaví sama! Logickým důsledkem tohoto přístupu je totiž to, že vám permanentně nebude zbývat čas právě na vaše nejoblíbenější činnosti, na ty, které byste dělali nejraději a které vás nejvíce baví. Zato ty, které máte nejméně rádi, budete dělat v co největší míře, neboť jimi vždycky začnete – na ty vám tedy vyjde čas pokaždé. Pocit nespokojenosti se svým životem je pak tím nejpravděpodobnějším důsledkem.

Tak mnoho štěstí při vaší cestě za nespokojeností!

Reklamy

1 komentář: „Návod na nespokojený život

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s