Tip na rozhovor o domácích porodech

Včera vyšel na onadnes.cz rozhovor s Lejlou Abbasovou o domácích porodech, najdete ho zde. Je moc pěkný. Lejla hovoří ze své zkušenosti, svoji druhorozenou dceru rodila doma.

Rozhovor je, podle mě naprosto zbytečně, doplněn ještě dalším textem v šedém okénku, kde nějaký (jistě renomovaný lékař) doplňuje informace o tom, jak jsou domácí porody rizikové. A diskuze pod článkem je plná komentářů v duchu, jak je Lejla hloupá, jak měla jet rodit do Afriky a jak je prostě holé šílenství chtít nerodit v nemocnici.

Já s rozhovorem souzním. Není to téma, které bych aktuálně řešila, ale nejraději bych taky někdy rodila doma. Akorát vím, že se na to moc bojím. Ale zase ne tolik, jako lidé z diskuzí. Myslím, že se velice podceňuje přirozená schopnost ženského těla porodit a přirozená touha miminka být porozeno. Samozřejmě, že se komplikace mohou přihodit. Málo už se ale věnujeme tomu, že v nemocnicích lékaři možná zachraňují komplikace, které sami vyvolali umělými zásahy, jelikož se například málo ví to, že porod se zkrátka zastaví či zpomalí, když je žena ve stresu. A já tedy nevím, jak to mají ostatní ženy, ale dovedu si představit, že když třeba taková prvorodička jde rodit do nemocnice, kde je všechno neznámé, studené a omyvatelné, lidé jsou tam cizí a ne moc příjemní, a pořád se někdo ochomýtá kolem, že zrovna v klidu teda nebude.

Takže za mne by byl ideál buď porodní dům nebo nějaká skutečně přátelská nemocnice, kde to  spíš vypadá jak u někoho doma, můžete si tam být v přítmí, pustit si třeba i nějakou hudbu, mít s sebou porodní asistentku, a dělat si, co vám dělá dobře, a kde někdo přijde až když to fakt bude potřeba.

s

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s