Sedm věcí 4/2018

Musím se přiznat, že poslední dobou se mi nějak hůř hledá, za co jsem vděčná. Trochu je to asi tím, že jsou to stále většinou stejné věci, a nechci se tu zase nějak moc opakovat, trochu je to tím, že vděčnost trochu zastiňují jiná témata… například skepse z volby prezidenta. Zkusím to napravit.

  1. Díky za krásná rána. Je úžasné moci začít ráno tím, že se přitulím k Radimovi, a můžeme prostě ještě pár desítek minut jen tak v objetí ležet. A hrozně rychle se na to zvyká! Když pak najednou máme ráno, kdy musíme spěchat, tak mi to chybí.
  2. Celkově si stále více a bolestněji uvědomuju, jak cenné jsou vztahy, které mám s nejbližšími lidmi okolo sebe, s rodinou, přáteli, jak jsou mi oporou (hlavně Radim), a jak jsem ráda, že je všechny mám. Někteří jsou velmi daleko a vídám je málo, ale to nevadí. I když je mi to někdy trochu líto, nedá se s tím stejně nic dělat.
  3. Mám moc ráda výlety do reality, kdy vypadnu ze své bubliny „domov – práce“, a jdu třeba cvičit, nebo s kolegyní na oběd, a poslouchám různé lidi kolem sebe, jak a co si povídají. Moc mě to zajímá a moc mě to baví. Taky si na tom někdy uvědomím, že jsem se zasekla v nějakém svém zcela bezvýznamném tématu (např. jestli se mám snažit v běhání zrychlit nebo ne, Radim by mohl vyprávět :-) nebo si třeba někdy oddechnu, že jsem ráda, že takové problémy už mám vyřešené a netrápí mě.
  4. Málo si uvědomujeme, jak jsou všechny věci relativní, a jak skutečně často platí, že všechno zlé je pro něco dobré a naopak. Většinou vnímáme věci jako černé nebo bílé, ale to je proto, že to vidíme v kontextu našeho současného života. Možná že za padesát let to bude vypadat jinak.
  5. Díky za spoustu drobných provozních maličkostí, které vyšly. Některé zase nevyšly, ale třeba mě to nasměruje zase nějakým jiným užitečným směrem.
  6. Občas je potřeba si uvědomit, že vesmír je tu už pár miliard let a některé starosti ho skutečně netrápí. Třeba to, kolik vážím, nebo kdo bude nový český prezident. Když bude chtít, sfoukne nás jako svíčku. Díky za každý další den. Miluju to tady a nechci přijít o jediný okamžik, ani o ty negativní. Jednou budu s láskou vzpomínat i na ně. Všechno je cenné.
  7. Skutečně věřím, že změna už je v pohybu. Ještě to samozřejmě může dopadnout všelijak, ale vývoj jde ve spirálách a regres je možná někdy jen zdánlivý, ve skutečnosti jsme vždycky na té spirále o kus dál.

Držte se! A šťastnou ruku ve volbách!

s

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s