Tři roky se Soňou

Dnes máme třetí výročí – to to letí! Přemýšlel jsem, co k němu napsat, abych se neopakoval (protože všechno, co jsem psal minule a předminule, stále platí!), a nakonec mě napadlo, že tentokrát to pojmu trošku naopak a napíšu dva nové důvody, proč je Soňa skvělá, které spočívají v tom, co NEdělá.

Nebuzeruje mě. Všimli jste si, kolik žen své partnery prakticky neustále sekýruje? Každých pět minut jim říkají, co mají dělat a co dělat nemají, jak to mají dělat a jak to dělat nemají, když něco dělají, kritizují je, jak by to mohli dělat lépe, a když nic nedělají, kritizují je, že by mohli něco dělat. Mám kolem sebe několik takových případů – a stačí abych v jejich společnosti strávil půl dne, a jsem z toho unavený… i přes to, že samozřejmě v takovém případě nejsem ani adresátem této záplavy připomínek, jen je poslouchám jako nezúčastněný divák! Vyšší level je, když tyto ženy své partnery přímo shazují – vyjmenovávají jim důvody, proč jsou neschopní, připomínají jim, co všechno jim nejde, vysmívají se jim. Na to se pak už dá říct jediné: Tak proč s takovým nemehlem žiješ?

Neodmítá mě, ani to co dělám. Další častý případ fungování partnerů, kdy žena v lepším případě zcela ignoruje, v horším aktivně odmítá část toho, kým její partner je a co dělá. Muž je třeba vášnivý fotbalista, filatelista nebo milovník černobílých filmů – a jeho partnerka se tváří, že fotbal, známky nebo černobílý film na světě vůbec neexistují, absolutně nic o nich neví a vědět nechce. Neříkám, že má partnerka fotbalisty začít hrát fotbal nebo chodit každou sobotu na jeho vesnické derby nebo partnerka filatelisty sbírat známky nebo jezdit na burzy – to určitě ne. Ale když okázale ignoruje nebo odmítá něco, co je pro jejího partnera jednou z nejdůležitějších věcí v životě, znamená to, že ve skutečnosti ignoruje nebo odmítá (minimálně z části) i jeho samého. Vyšší level pak je, když tím, čemu se partner věnuje, vyloženě pohrdá: „Zase se hrabe v těch svých známkách…“ (s nevysloveným dovětkem: namísto aby dělal něco pořádného).

Takže – děkuji, Soni, za celé ty krásné tři roky! :-*

P.S. A toto výročí oslavíme tím, že dnes odjíždíme na měsíční výlet po Řecku a přilehlém Balkánu. Tak se tady mějte hezky – neboť my se stejně hodláme mít tam!;-)

Reklamy

1 komentář: „Tři roky se Soňou

  1. Lásko, děkuju Ti! Za krásná slova i za ty tři roky. Jsi taky úžasný! A taky spoustu věcí neděláš – například mě neignoruješ, když potřebuju vyslechnout nebo obejmout, nevadí ti, když tě občas ruším v soustředění svým povídáním a nezlobíš se, když někdy vysílám zmatené signály a vlastně nevím, co chci… Možná to takto zní až banálně, ale v tu chvíli je to pro mě úplně nejvíc a moc to pro mě znamená. Pořád jsem si na to ještě tak úplně nezvykla, pořád to pro mě ještě není normální… Pořád si toho vážím. Cítím hluboký vděk za to, co všechno už jsme spolu prožili a těším se velice na to, co nás čeká!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s